14 Nisan 2021 Çarşamba
DOLAR
8,1040
EURO
9,7140
ALTIN
18 °C

(Geniş haber) Küçükçekmece'de geri dönüşüm tesisinde yangın

Genel
27 Şubat 2021, 19:03
(Geniş haber) Küçükçekmece'de geri dönüşüm tesisinde yangın


Küçükçekmece Halkalı'da geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı. Alevler içinde kalan tesis itfaiye ekiplerinin 1 saat süren çalışmasıyla söndürüldü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, tesis kullanılamaz hale geldi.
Yangın, 16.30 sıralarında Küçükçekmece Halkalı Dereboyu Caddesi'nde bulunan bir bölümü kapalı olan tek katlı geri dönüşüm tesisinde çıktı. Edinilen bilgilere göre, tesiste kaynak yapıldığı sırada kıvılcımların saçılması sonucu plastik malzemeler tutuştu. Alevler tesisin önündeki bir kamyonete de sıçradı. Yangını gören çevredekiler itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine İstanbul'un birçok ilçesinden itfaiye ekibi sevk edildi.  İtfaiye ekipleri, 1 saat süren çalışmayla yangını söndürdü. Çevredeki iş yerinde çalışan bir kişi "Ben de yandaki fabrikada çalışıyorum. Dumanları gördüm. Buraya geldim. Baktım yanıyor. İçeride kağıt ve temizlik malzemeleri olduğunu biliyorum. Yaralanan yok" dedi.

PATLAMA SESİ DUYDUM
Başka bir görgü tanığı "Patlama sesini duydum. Çay saatimize denk geldi. Kağıt ve plastikler var burada. Yaralanan yok ama içeridekiler kendilerini zor kurtardılar." dedi. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, tesis kullanılamaz hale geldi


 

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

{{ item.name }}