• Dolar
  Dolar 0.00 %
 • Euro
  Euro 0.00 %
 • Gram Altın
  Gram 0.00 %
 • Çeyrek Altın
  Çeyrek 0.00 %
 • Bitcoin
  Bitcoin 0.00 %
 • Ethereum
  Ethereum 0.00 %

BtcTurk CEO’su Güneri: Yeni yılda hizmet yelpazemizi genişleteceğiz


BtcTurk CEO’su Güneri: Yeni yılda hizmet yelpazemizi genişleteceğiz
05 Ocak 2024, 12:03

Geçen yıl pek çok yeniliğe ve yatırıma imza attıklarını belirten ve 2024 için de önemli hedeflerle yola çıktıklarını ifade eden BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Yeni yılda artık daha geniş misyona sahip bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz. BtcTurk Hisse tarafında yatırımcıları cezbedecek yeni adımlarla hizmet yelpazemizi genişleteceğiz. Yurt dışı borsalarını da hizmetlerimize eklemeyi planlıyoruz” dedi. 

2023’ü değerlendiren BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Bitcoin ve kripto para sektöründeki 10 yıllık deneyimimiz, yönetici kadromuzun 30 yıllık mesleki tecrübesi ve 800 kişiyi aşan birbirinden kıymetli çalışanlarımızla birlikte BtcTurk ana markası altında BtcTurk Kripto, BtcTurk Hisse, BtcTurk Teknoloji, BtcTurk Girişim, BtcTurk Cüzdan ve BtcTurk Destek şirketleriyle Türkiye’nin finans evrenine yeni seçenekler sunan bir markalar topluluğuna dönüştük. Yolumuza artık yeni nesil uçtan uca self servis bir finansal şirketler grubu olarak devam ediyoruz. Yeni süreçteki en önemli atılımlarımızdan biri ise, kullanıcılarımızın geleneksel sermaye piyasalarında hisse alım satımı yapabilme imkânına kavuşmasıdır. BtcTurk kullanıcıları ‘BtcTurk Hisse’ uygulamasıyla artık Borsa İstanbul’da işlem yapabiliyor. Burada, şirket yapılanmamızı da SPK kurallarına uygun şekilde yeniden yapılandırdık. Kripto hizmetlerini verdiğimiz BtcTurk Kripto, Eliptik Yazılım A.Ş. uygulaması olarak faaliyet gösterirken BtcTurk Hisse, Eliptik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. uygulaması olarak faaliyet gösteriyor” diye konuştu. 

“TÜRK SPORUNUN MİLLİ DÜZEYDEKİ EN BÜYÜK PAYDAŞI OLMAYA DEVAM ETTİK” 

Güneri, şöyle devam etti: 

“Genişleyen faaliyet alanlarımızla ikinci 10 yılımıza girişimizi, sanat ve spor dünyasında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle geniş kitleleri kucaklayarak kutladık. ‘BtcTurk 10. Yıl Konserleri’ kapsamında İstanbul, Bodrum, Çeşme ve Altınoluk’ta 82 konser gerçekleştirdik. Bitcoin ve BtcTurk’ün 10 yıllık macerasını konu alan bir belgesel hazırladık. Birkaç yıldır sürdürdüğümüz futbol, voleybol ve emilli takım sponsorluklarımızı yenileyerek Türk sporunun milli düzeydeki en büyük paydaşı olmaya devam ettik. Özetle 2023 yılı tam anlamıyla ‘Hep Dahası Var’ diyerek güncellediğimiz yeni mottomuza uygun şekilde geçti.” 

DEPREMDE YARDIM KURULUŞLARI İÇİN BAĞIŞ ODAKLI KRİPTOPARA CÜZDANLARI OLUŞTURULDU 

Geçen yılın başında meydana gelen ve Türkiye’nin karşılaştığı en büyük felaketlerden biri olan Kahramanmaraş depremini hatırlatan Özgür Güneri, BtcTurk olarak hem doğrudan bağış yaptıklarını hem de başta AFAD ve Kızılay olmak üzere çeşitli yardım kuruluşları için cüzdanlar oluşturarak, bu kuruluşların Bitcoin ve kriptopara ile bağış alabilmesine yönelik altyapıyı sağladıklarını belirtti. 

“YURT DIŞI BORSALARINI DA HİZMETLERİMİZE EKLEMEYİ PLANLIYORUZ” 

Güneri, 2024’te hem finans hem de spor ekosisteminde heyecan verici gelişmeleri olacağına dikkat çekerek, yeni yıl hedef ve beklentilerini şöyle ifade etti:  

“Yeni yılda artık daha geniş misyona sahip bir şirket olarak yolumuza devam ediyoruz. BtcTurk Hisse tarafında yatırımcıları cezbedecek yeni adımlarla hizmet yelpazemizi genişleteceğiz. Yurt dışı borsalarını da hizmetlerimize eklemeyi planlıyoruz. Bitcoin ve kripto para dünyası açısından 2024 önemli bir yıl. Bitcoin 15’inci yılına girerken, Nisan ayında 4 yıldır beklenen Halving yani ödül yarılanması dönemini karşılayacağız. En son 2020 yılında gerçekleşen Bitcoin Halving’i sonrasında, uzun bir süre Bitcoin’de yukarı yönlü hareketler görmüştük. 2012 ve 2016 yıllarında yaşanan Halving dönemlerinden sonra da benzer fiyat hareketleri gerçekleşmişti. Eğer döngüler eskisi gibi devam ederse 2024 yılının hareketli geçeceğini söyleyebiliriz.” 

“SPOR VE SANAT BAŞTA OLMAK ÜZERE YENİ NESLİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ” 

Yeni yıl değerlendirmelerini bir video mesajla paylaşan Güneri, konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı: 

“2020’den bu yana Milli Futbol Takımları Ana Sponsoruyuz. A Milli Futbol Takımımız bu yaz gerçekleştirilecek Avrupa Futbol Şampiyonası EURO 2024’e katılacak. 2021’den bu yana da Milli Voleybol Takımları Ana Sponsoruyuz. Filenin Sultanları 2023’te hem Milletler Ligi hem de Avrupa Şampiyonu oldu ve dünyanın 1 numaralı takımı olarak voleybol dünyasındaki yerini aldı. Bu yıl Paris’teki uluslararası oyunlarda da podyuma çıkmalarını bekliyoruz. Farklı branşlarda ülkemizi en üst düzeyde temsil edecek 21 bireysel sporcumuzun da yine destekçisi olacağız. 2024 yılında 6 milyona yakın kullanıcımızla beraber spor ve sanat başta olmak üzere yeni neslin yanında olmayı sürdüreceğiz.”

 

Ekonomi Haberleri

 • OYAK Çimento Fabrikaları ile OYAK Denizli Çimento birleşti
 • Ticaret Bakanlığı: 58 firmaya 86,2 milyon lira para cezası uygulandı
 • Bakan Kacır: Otomotivde ihracatımız yüzde 13 arttı
 • Rekabet Kurumu: Türk şirketlerinin 2023 yılı işlem bedeli 163 milyar lira
 • BingX, Chelsea’nin resmi kripto para borsa ortağı oldu 
 • Bakan Şimşek: Enflasyonda düşüş devam edecek
 • CANiK 2023 karnesini yayınladı; ihracatı yüzde 75 arttı
 • En fazla ihracat yapılan 3 il, İstanbul, Kocaeli ve İzmir

Copyright 2023 E-Manşet, Tüm Hakları Saklıdır