• Dolar
  Dolar 0.00 %
 • Euro
  Euro 0.00 %
 • Gram Altın
  Gram 0.00 %
 • Çeyrek Altın
  Çeyrek 0.00 %
 • Bitcoin
  Bitcoin 0.00 %
 • Ethereum
  Ethereum 0.00 %

Papara, espor kulübü SuperMassive'i satın aldı 


Papara, espor kulübü SuperMassive'i satın aldı 
29 Aralık 2023, 11:03

Finansal teknoloji şirketi Papara, 2020'den bu yana sponsoru olduğu Papara SuperMassive espor kulübünü satın aldığını duyurdu.  

Papara, 2016'da kurulan ve yedi yıla farklı espor branşlarında 19 şampiyonluk sığdıran espor kulübü Papara SuperMassive'e 2020'de sponsor olmuştu. 2023 itibarıyla tamamlanan anlaşmanın, Türkiye’de kurumsal düzeyde yapılmış ilk espor satın alması olduğu belirtildi. 

“YATIRIMLARI ARTIRARAK SÜRDÜRECEĞİZ” 

Esporun yükselişte olan bir branş ve gelişen bir ekonomi olduğuna, dünyada kurumsal espor kulübü satın almalarına sık rastlandığına dikkat çeken Papara CEO'su Emre Kenci, “Espor bir endüstri. Gençlere umut veren, bir kariyer imkânı sağlayan bir spor dalı. Biz bu alanın çok büyüyeceğine inanıyoruz ve büyümesi için gerek tesis gerek altyapı anlamında pek çok yatırım planlıyoruz. Espor alanında kurumsal yatırımların dünyada birçok örneği var ama bunu Türkiye'de ilk kez, Türkiye'nin espordaki 'rüya takımı' olma vizyonuyla kurulmuş SuperMassive satın almasıyla Papara yaptı. Bu yatırımları artırarak sürdüreceğiz ve çok iyi dönüşler alacağımızdan da eminim” dedi. 

“YATIRIM YAPMAK İSTEYEN DİĞER MARKALAR İÇİN BİR ÖNCÜ NİTELİĞİ TAŞIYACAK” 

Satın alma anlaşmasının ardından Türkiye Espor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Bora Koçyiğit, Papara SuperMassive’in CEO’su olarak görevlendirildi. Papara’nın uzun zamandır espor ekosistemine desteğiyle öne çıkan bir marka olduğunu kaydeden Koçyiğit, “Bu satın almayla birlikte, bundan böyle SuperMassive'in olduğu her yerde Papara da olacak. ‘Oyun varsa, Papara’ söylemiyle oyuncunun ve esporcunun yanında olan Papara, en önem verdiği hedef kitle olan Z kuşağıyla, onların en çok zaman geçirdikleri noktalarda daha fazla temas edebilme şansı yakalayacak. Aynı zamanda Türkiye'de ve uluslararası ölçekte çok güçlü bir büyüme potansiyeli olan espor sektöründe yapılan bu büyük kurumsal yatırım, bu alana yatırım yapmak isteyen diğer markalar için bir öncü niteliği taşıyacak. Yeni haliyle Ocak 2024 itibarıyla açılacak olan ve Avrupa'nın en büyük espor merkezi unvanını taşıyan Gamer Hub'da yapılacak etkinliklerle, espor kültürü geliştirilecek ve Türkiye çapında yayılması sağlanacak” ifadelerini kullandı. 

PAPARA SUPERMASSİVE GAMER HUB’IN YENİ HALİYLE OCAK’TA AÇILMASI PLANLANIYOR 

Koçyiğit yönetiminde faaliyetlerini Papara çatısı altında sürdürecek Papara SuperMassive'in merkezi olarak konumlanması planlanan bir Gamer Hub için de harekete geçen Papara, Ataşehir'de yer alan bir espor merkezini satın alarak Papara SuperMassive Gamer Hub olarak yeniden tasarlıyor. Papara SuperMassive kulübünün oyun evi olarak da kullanacağı, esporla ilgilenenlerin bir araya gelebileceği buluşma ve etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Papara SuperMassive Gamer Hub’ın yeni haliyle Ocak 2024 itibarıyla açılması bekleniyor. Ayrıca Papara SuperMassive markaları ürünlerin satışı için de çalışmalar sürüyor. 

Ekonomi Haberleri

 • OYAK Çimento Fabrikaları ile OYAK Denizli Çimento birleşti
 • Ticaret Bakanlığı: 58 firmaya 86,2 milyon lira para cezası uygulandı
 • Bakan Kacır: Otomotivde ihracatımız yüzde 13 arttı
 • Rekabet Kurumu: Türk şirketlerinin 2023 yılı işlem bedeli 163 milyar lira
 • BingX, Chelsea’nin resmi kripto para borsa ortağı oldu 
 • BtcTurk CEO’su Güneri: Yeni yılda hizmet yelpazemizi genişleteceğiz
 • Bakan Şimşek: Enflasyonda düşüş devam edecek
 • CANiK 2023 karnesini yayınladı; ihracatı yüzde 75 arttı
 • En fazla ihracat yapılan 3 il, İstanbul, Kocaeli ve İzmir

Copyright 2023 E-Manşet, Tüm Hakları Saklıdır