1 Aralık 2022 Perşembe

Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, Güvercintepe İlkokulu’nu ziyaret etti

Eğitim
01 Ekim 2022, 10:03
Başakşehir Belediye Başkanı Kartoğlu, Güvercintepe İlkokulu’nu ziyaret etti

 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Güvercintepe Mahallesi’nde inşa edilen ve  20222023 eğitim yılında hizmete alınan Güvercintepe İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. Yeni eğitim yatırımlarına ilişkin Kartoğlu, “Güçlü yarınlar için bugünden üretmek,  hazırlanmak gerekiyor. Daha güçlü Türkiye’nin yarınları Başakşehir’imizde yetişecek. Eğitim kalitemizi üst seviyelere çıkarmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İlçe genelinde 6 okulda inşaat çalışmalarının devam ettiğinin altını çizen  Kartoğlu, “Güçlü yarınlar için bugünden üretmek, bugünden hazırlanmak gerekiyor. Daha güçlü Türkiye’nin yarınları Başakşehir’imizde yetişecek” diye konuştu. 

"EĞİTİM YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR"

Çocukların ve gençlerin daha kaliteli eğitim almaları için büyük çaba sarf ettiklerini belirten  Kartoğlu, “Eğitim konusu üzerinde çok mesai harcıyor ve eğitim kalitemizi üst seviyelere çıkarmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2 ilkokul, 2 ortaokul, 1 lise, 10 anaokulu ve anasınıfı olmak üzere 15 yeni okul için ise yatırım çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

Başakşehir’deki okulların hayli donanımlı olduğuna işaret eden Kartoğlu, “İlçemizdeki 90 okulumuzda kütüphane, 41 okulumuzda spor salonu, 28 okulumuzda laboratuvar ve 8 okulumuzda halı saha bulunuyor. Bu bize yetmez. Daha iyisi için çok çalışacak, çok efor sarf edeceğiz. Zorluklardan korkmayan, araştıran, geliştiren, yorulmadan mücadele eden bir Başakşehir gençliğinin gümbür gümbürgeldiğini görmekten gurur duyuyorum" dedi. 

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

{{ item.name }}