3 Aralık 2022 Cumartesi

İSTANBUL- İSTANBUL BOĞAZI'NDA GEMİ ARIZASI; BOĞAZ KAPATILDI-3

Gündem
28 Eylül 2022, 18:03
İSTANBUL- İSTANBUL BOĞAZI'NDA GEMİ ARIZASI; BOĞAZ KAPATILDI-3

İSTANBUL Boğazı'nda dümeni kitlenen Panama bandralı Viva Eclipse isimli gemi sürüklendi. Gemiye müdahale devem ederken, Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı
Tuzla'dan Rusya'ya seyir halinde olan 190 m boyunda ve boş vaziyetteki Panama bandralı VIVA ECLIPSE isimli dökme yük gemisinin Üsküdar önlerinde dümeni kitlendi. Çağrı üzerine olay yerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı KURTARMA8910 Römorkörleri ve KEGM3 botu yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı. Kıyıya yakın noktada demir atan gemiyi kurtarma çalışmaları sürüyor.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Tuzla’dan Rusya’ya seyir halindeyken Üsküdar önlerinde dümeni kitlenen VIVA ECLIPSE isimli dökme yük gemisi demir atmıştır. 190 metre boyunda ve boş vaziyetteki gemiyi, kılavuz kaptan refakatinde Ahırkapı’ya demirleme çalışmaları devam etmektedir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait kurtarma römorkörleri ve hızlı tahlisiye (can kurtarma) botu ivedilikle olay mahalline yönlendirilmiş, Boğaz trafiği geçici olarak askıya alınmıştır." denildi.

Görüntü dökümü:

Boğazda gemiden havadan ve yerden görüntü


 

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

{{ item.name }}