10 Ağustos 2022 Çarşamba

Ordu'da kazada ölen dekan, Aksaray'da toprağa verildi

Genel
26 Haziran 2022, 19:03
Ordu'da kazada ölen dekan, Aksaray'da toprağa verildi

ORDU’da akademisyenler ve ailelerini taşıyan midibüsün devrildiği kazada hayatını kaybeden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) İlahiyat ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz'ın cenazesi bugün memleketi Aksaray'da toprağa verildi.
Ordu Üniversitesi tarafından dün düzenlenen '27'nci İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısı' kapsamında kültür ve turizm gezisine katılan aralarında dekan Prof. Dr. Sıddık Korkmaz'ın da bulunduğu midibüs, Gölköy ilçesi’nde virajda kontrolden çıkarak devrildi. Kazada dekan Korkmaz yaşamını yitirdi, 19 kişi de yaralandı.
Korkmaz'ın cenazesi bugün memleketi Aksaray'a getirilerek Somuncu Baba Cami ve Külliyesinde tören düzenlendi. Törene Korkmaz'ın ailesinin yanı sıra Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, öğrenciler ve çok sayıda çalışma arkadaşı katıldı. Korkmazı'ın cenazesi, kılınan namazın ardından Ervah Mezarlığında toprağa verildi.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

{{ item.name }}