14 Nisan 2021 Çarşamba
DOLAR
8,1040
EURO
9,7140
ALTIN
18 °C

Playstation 5'te bir Türk oyunu..

Daha önce oyun konsolu projesi ile gündeme gelen Ufuk Anteplioplu Playstation 5 için yeni bir oyun geliştirmek için kolları sıvadı.

Teknoloji
20 Mayıs 2020, 06:35
Playstation 5'te bir Türk oyunu..

Daha önce oyun konsolu projesi ile gündeme gelen Ufuk Anteplioplu Playstation 5 için yeni bir oyun geliştirmek için kolları sıvadı.

Ufuk Ateplioğlu yaptığı projelerle 100’den fazla ülkeye ve 100 binlerce kişiye ulaştı.

Yeni oyun projesinde kardeşi Doğan Anteplioğlu’nun da bulunduğunu ve mobil oyun sektöründeki başarısını konsol oyunlarına taşımak istediğini belirtti.

Yeni tasarlamaya başaladığı oyunun 'Poligon' tarzında bir oyun olacağını belirtti ve açıklamada bulundu.

“Oyun birçok farklı türü içinde barındırıyor ama temel olarak bakacak olursak ‘Battle Royale’ tarzında bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnız burada şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer ‘Battle Royale’ oyunlarından çok daha farklı içerik ve mekaniklere sahip olarak çıkmasını planlıyoruz. Günümüzde ‘Battle Royale’ en çok sevilen türlerden biri. Yine de bizim oyunumuz farklı içerikleri ile birlikte ‘Battle Royale’ modunu seven sevmeyen, tüm oyuncuların deneyimlemek isteyeceği bir oyun yaptığımızı düşünüyoruz.” dedi ve ekledi.

“Yeni nesil cihazlar çıktığı zaman optimizasyon kontrolü yapıp hem eski, hem de yeni nesil modellerde aynı anda yayımlamayı hedefliyoruz. Oyunu çapraz platform olarak hazırlamaya başladığımızdan dolayı bir Xbox cihazı temin ettiğimiz andan itibaren Xbox’a da oyunu çıkartmanın çok fazla vakit almayacağını düşünüyoruz.”” sözlerini sarfetti.

 

Üniversite öğrencisinden yerli oyun konsolu - Teknoloji Haberleri

 

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

{{ item.name }}